Akcje wolontarouszy Orląt

"Świąteczna Zbiórka Żywności"

W dniach 25-26 listopada 2016 r. odbyła się "Świąteczna Zbiórka Żywności". Akcja została przeprowadzona we wszystkich supermarketach na terenie Kraśnika oraz sklepach na terenie powiatu kraśnickiego. Udział w akcji wzięło ponad 130 wolontariuszy. Podczas dwudniowej zbiórki udało się zebrać 1674,084 kg żywności. Do zbiórki przyłączyły się również wolontariuszki z naszej szkoły, w składzie: Biegaj Oliwia, Gałat Karolina, Jabłuszewska Aleksandra, Mazurek Klaudia, Stanisławek Ilona, Szocińska Paulina. Wszystkim dziewczynom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie czasu wolnego na zbiórkę dla potrzebujących.

"Pomoc psom w Rachowie"

Po raz kolejny grupa Wolontariusze Orląt, przy wsparciu Przedszkola Publicznego w Urzędowie oraz uczniów i nauczycieli naszej szkoły, zorganizowała zbiórkę dla Przytuliska Psów w Rachowie Starym. Zbieraliśmy suchą i mokrą karmę, makaron, kasze, koce i zabawki.

W dniu 15 grudnia 2016 r. przedstawiciele Wolontariuszy Orląt, w składzie: Ilona Stanisławek, Oliwia Biegaj i Karolina Gałat, pod opieką pani Agnieszki Maziarz, odwiedzili Przytulisko, aby wręczyć zebrane dla psiaków artykuły.

Opiekunka psów, pani Renata Olszewska, serdecznie podziękowała za dostarczone rzeczy, zaznaczając przy tym, jak bardzo ceni sobie bezinteresowną pomoc. W trakcie tej wizyty, młodzież miała okazję zobaczyć w jakich warunkach żyją psy, usłyszeć kilka ciekawych opowieści o psach oraz zapoznać się z historią przytuliska.

Więcej informacji można znależć na stronie  Zespołu Szkół -CKZiU pod adresem  http://www.zs-urzedow.pl/

Opiekunowie grupy Wolontariusze Orląt

A. Maziarz