Informatycy w grecji

Grupa 7 uczniów z klasy czwartej Technikum, kształcących się w zawodzie technik informatyk odbyła zagraniczny staż zawodowy w Grecji w ramach projektu „Rozwój przyszłych informatyków na europejskim rynku pracy” nr 2016-1-PL01-KA102-024100, który był współfinansowany przez Unię Europejską z programu Erasmus +, sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Organizatorem projektu było GT Future Communication Sp. z o.o.

Uczestnicy nabyli umiejętności praktyczne z programowania, konfiguracji sprzętu informatycznego, nauki dodatku do Excela programu Microsoft - Power Query. Nauczyli się funkcjonować w zespole specjalistów, zdobyli praktyczną wiedzę na temat funkcjonowania firmy informatycznej, nauczyli się odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz rozwinęli samodzielne i kreatywne myślenie.

Dodatkowo uczniowie zwiedzili wiele interesujących miejsc, m.in. Meteory – zespół prawosławnych klasztorów na wzgórzach skalnych, wyruszyli z portu Amaliapolis kutrem rybackim na połów małż, zwiedzili okolice masywu Olimpu – miasteczko Litochoro z którego szli przepięknym wąwozem rzeki Enipeas docierając wodospadu.

Na zakończenie stażu każdy uczestnik otrzymał Certyfikat uczestnictwa potwierdzający zdobyte kompetencje.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poszerzyć swoje umiejętności, a przy tym poznać kulturę i tryb życia innego europejskiego kraju.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:  http://www.zs-urzedow.pl/

Opublikowano: 15 grudnia 2016 17:45

Informatycy w Grecji