Konkurs "Zarządzanie firmą z pakietem INSERT

Dnia 8 grudnia 2016r. w  Zespole Szkół - CKZiU w Urzędowie   odbył się  po raz drugi konkurs  "Zarządzanie firmą z pakietem INSERT"

Przystąpiło do niego 12 uczniów klasy 4 technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie założyć symulacyjną firmę handlową i wykonać  operacje jakie występują  najczęściej w tego typu jednostce, czyli:

• założyć kartoteki towarów i kontrahentów
  • dokonać zakupu towarów, wprowadzić je do magazynu i wystawić odpowiednie dokumenty
  • przeprowadzić kalkulację cen  z uwzględnieniem marży i podatku VAT
  • dokonać sprzedaży towarów i wystawić odpowiednie dokumenty
  • dokonać płatności gotówka i przelewem.

Ponadto należało dokonać wyboru oferty handlowej spośród kontrahentów krajowego i zagranicznego oraz określić ilość towarów, jakie należy uzupełnić na podstawie stanów magazynowych i prognozy sprzedaży.

Z podobnymi zadaniami  uczniowie zetkną się na egzaminie z kwalifikacji A.22 więc uczestnictwo w konkursie mogli  potraktować jako weryfikację swoich  wiadomości i umiejętności.

Katarzyna Biegaj

Opublikowano: 14 grudnia 2016 15:11