Wizyta w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie

W dniu 19 stycznia 2016 młodzież naszej szkoły z klas II i III Technikum, wraz z opiekunami J. Popiołek-Czarnota i K. Tomaszewską, uczestniczyła w Dniu Otwartym Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Uczniów powitał Pan Rektor WSEI dr hab. Mirosław J. Jarosz, prezentując historię uczelni i jej ofertę edukacyjną.

Kolejnym etapem był cykl kilkunastu wykładów i warsztatów zorganizowanych na poszczególnych Wydziałach min.: Jak nie zostać ofiarą w sieci. Jakie są zagrożenia terrorystyczne we współczesnym świecie. Jak się zdrowo odżywiać. Jak skutecznie i umiejętnie udzielać pierwszej pomocy. Oprócz tego uczniowie uczestniczyli w pokazach przygotowanych przez Batalion Dowodzenia Brygady Wielonarodowej, Żandarmerię Wojskową, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną, które demonstrowały wyposażenia samochodów Żandarmerii Wojskowej, symulatory jazdy samochodem wykorzystywane na kursach nauki bezpiecznej jazdy.
Swoją działalność zaprezentowały również studenckie Koło Naukowe Administratywistów i Koło Naukowe „Bezpieczne Państwo – Bezpieczny Obywatel”, przedstawili młodzieży jak wyglądają studia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, gdzie można po nich znaleźć pracę i na czym ona polega? Jakie są perspektywy rozwoju zawodowego? Spotkanie prowadzili zarówno studenci, wykładowcy WSEI, jak i pracownicy służb mundurowych.

Dzięki tej wycieczce uczniowie, chociaż na jeden dzień, mogli wczuć się w klimat studenckiego życia.

Opublikowano: 15 lutego 2016 17:02